עיצוב הגלריה - הגדרות

במידה והחלטנו לבנות עיצוב חדש לגלריה, ולא להשתמש באחד העיצובים הקיימים, יפתח בפנינו חלון ובו מספר רב של אפשרויות עיצוב. להלן סקירה קצרה של אפשרויות העיצוב השונות של הגלריה. אני בחרתי לעבוד בסדר שנראה לי ההגיוני והנוח ביותר, אבל אפשר לערוך את העיצוב בכל סדר שהוא. 
 
*שימו לב - אם נחליט לערוך עיצוב קיים(ע"י לחיצה על כפתור 'עריכה' שמופיע ליד העיצוב) כל הגלריות והאלבומים שמשתמשים בעיצוב ישתנו בהתאם.

בחלון 'עיצובי גלריות' נלחץ על הכפתור 'הוספה'. יפתח בפנינו המסך הבא:
בשדה 'טען עיצוב' נבחר עיצוב קיים שעליו נתבסס כדי לבנות את העיצוב החדש,  העיצוב שנבחר כבסיס לא ישתנה. ניתן שם לעיצוב - בשדה 'שם' -  נסמן את התיבה 'הצגה ברצף' אם אנו רוצים שהתמונות יתחלפו באופן אוטומטי(כמו במצגת שקופיות). אם החלטנו שהתמונות ירוצו באופן אוטומטי, נשתמש בשדה 'השהיה' כדי לבחור כל כמה זמן יתחלפו התמונות. לשאר הקטגוריות נוכל לגשת מאוחר יותר.
 
נעבור ללשונית 'טבלת תמונות' .
 
תחילה נגדיר את שדה 'הצגת תמונות' . יש שלוש דרכים להציג תמונות בגלריה - בטבלה, בפס תמונות ובפס תמונות עם תמונה מוגדלת. תוכלו לראות איך כל אחד מהעיצובים יראה בלשונית 'תצוגה'.  נקע צבע רקע לטבלה.
 
בלשונית 'תמונה' נגדיר איך תיראנה התמונות בגלריה. 
 
נסמן את השדות 'כותרת' ו'תיאור' כדי להציג כותרת ותיאור של התמונה כשהגולש יגדיל אותה.  בשדות 'אפקט במעבר עכבר' ו'אפקט בלחיצת עכבר' נגדיר איך תתנהג הגלריה כשנבצע את הפעולות הנ"ל - האם הן תוגדלנה ובאיזו צורה, האם יפתח קישור לתמונה בחלון חדש וכו'.  כדי להגדיר בלשונית 'מיון לפי' איך יסודרו התמונות בגלריה. נוכל, בלשונית זו, גם לבחור מסגרת לתמונה.

בלשונית 'ניווט' נגדיר איך אנחנו רוצים את פאנל הוידאו.  פאנל הוידאו מופיע בתחתית הגלריה ומאפשר לגולשים לנווט בין הדפים השונים.  פאנל הוידאו יופיע בגלריה ממילא, כבררת מחדל, אבל ניתן לשנות את ההגדרות שלו בלשונית הזו.

בלשונית תבליט מידע תוכלו לקבוע איך להציג מידע על התמונות - במעבר עם העכבר על התמונה, במצב של תצוגה מקדימה, במצב של תצוגה  מלא, או כל אלו גם יחד. התבליט יציג פרטים כמו: כותרת התמונה, תיאור, תאריך צילום התמונה וכו'.
 
הערות:

*תוכלו להשתמש בלשונית  'תצוגה מקדימה' כדי לראות איך תוצג הגלריה.  
*תוכלו להיעזר בכפתורים האלו: פשוט העבירו את העכבר על הכפתור שנמצא ליד השדה שעליו אתם רוצים לדעת.

אין תוצאות