מדריך לנתוני הסטטיסטיקה עם תוכנת URCHIN

רקע והסתייגויות:
נתוני גלישה ופרטיות
כדי שהתוכנה תוכל לאסוף מידע על התנהגות הגולש כמו:
-מאיפה הגולש הגיע לאתר
-בכמה דפים הוא צופה באתר
-האם זו כניסה חדשה או פשוט צפייה בדף אחר
-האם הגולש כבר היה פעם באתר זה
על אורצ'ין להפעיל טכניקות המזהות את מחשב הגולש בדך זו או אחרת. ישנן תוכנות או הגדרות ההופכות כל מחשב ל"שקוף" שהוא בתי ניתן לזיהוי, ושאינו מנדב כל אינפורמציה על הגולש. במידה ואפשרויות אלו מופעלות, אין אפשרות לאורצ'ין להשיג נתונים על הגולשים. עובדה זו צריכה להלקח בחשבון כשמנתחים את הנתונים: חלק מפעילות הגולשים באתר לא נמדדת ואין לה ביטוי בנתונים. לדוגמא: אם כל הגולשים שנכנסו לאתר מסויים מפעילים מיסוך, יידמה לאורצ'ין כאילו אף גולש לא ביקר באתר, אך למעשה לא כך. אין אפשרות לעקוף מכשלה זו, ללא מניעת הצגת האתר לתוכנות שאינן מזדהות.

קישור כללי לכניסה לסטטיסטיקה

אתר אורצ'ין

תמיכה אורצ'ין

הסבר מונחים
כניסה למערכת
בד"כ דרך קישור בדף הניהול שלכם או בקישור במבנה הבא:
siteURL:9999 (לדוגמא "https://www.effect-systems.com:9999"
בחירה בנתונים לתצוגה
(בד"כ לכל לקוח תהיה אפשרות רק לדוח יחיד)
תצוגת תנועה ופעילות באתר
סימון1. בד"כ הדף הראשון שיופיע יהיו נתוני הכניסות בשבוע הנוכחי.
סימון2. שימו לב לתאריכי הדיווח, ניתן לבחור בטווחי זמן אחרים בסימון4.
סימון3. נתוני הפעילות מתחלקים ל"כניסות", "דפים שנצפו", HITS וBYTES. הנתון העיקרי הוא מספר הכניסות לאתר לתקופת הזמן המוצגת. במקרה זה, הגרף מציג את מספר הכניסות לאתר בכל יום, לאורך השבוע הנבחר.
פופולריות של דפים באתר
סימון1. חלק מידע זה מציג סטטיסטיקות לגבי דפים ספציפיים באתר.
סימון2. לגבי כל דף ודף באתר, מוצג מספר הפעמים שביקשו לראות את הדף (סימון 3) בפעמים או באחוזים מהסה"כ, לאורך תקופת הזמן שנבחרה (סימון 4). שימו לב שישנם דפים (למשל תפריטים) שהפופולריות שלהם מאד גדולה, למרות שבד"כ הגולש לא מבקש לראותם באופן ספציפי, אבל הם מופיעים עם כל בקשה לצפייה בדף.
קישורים לאתר מאתרים אחרים
סימון1. חלק מידע זה מציג את האתרים שהפנו גולשים אל האתר שלך (יש להם קישור אצלם לאתר שלך).
סימון2. מציג את רשימת הדפים האחרים ברשת שיש בהם קישור אליך, ובסימון3 יש פירוט של מספר הפעמים שגולשים נכנסו לאתר שלך מדף זה במספרים או אחוזים לתקופת הזמן.
המיקום "(no referral)" מתייחס לכניסה ישירה לאתר, ללא דף אחר שהביא לפתיחת האתר (לדוגמא הקלדה ישירה של כתובת האתר, או כניסה מהמועדפים).
תקלות עיקריות:
"הכתובת לא מובילה לשום מקום. אני מגיעה לדף ריק"
ככל הנראה הרשת שלכם חוסמת גישה לפורט מס' 9999
את צריכה לבקש מאיש הרשת שלכם לפתוח לכם את הגישה לשם.
שאלות נפוצות:
כיצד נספרות הכניסות (אחת לכמה זמן "נחשבת" כניסה)
יש מספר הבחנות עיקריות המציינות פעילות באתר:
Sessions- "כניסות" - בכל פעם שמישהו צופה בדף מהאתר, עובר לאתר אחר וחוזר לאתר שלך נספרת כניסה. גם סגירת הסייר וכניסה מחודשת היא כניסה חדשה. צפייה בדף אחר באותו אתר לא נחשבת לכניסה.
Pageviews- "דפים נצפים" - סופר את כמות דפי האינטרנט שנצפו באותו session. צפייה חוזרת במשך אותו session לא תעלה את הספירה, בעוד שצפייה חוזרת באותו דף לאחר יציאה וכניסה מחודשת תיחשב כצפייה נוספת בסה"כ הצפיות בדף לתקופת הזמן.
Hits- עקרון דומה לספירת הדפים הנצפים, אבל הפעם ספירת כל האובייקטים השונים, לא רק דפים אינטרנט (למשל תמונות, אובייקט FLASH). HITS מהווה אינדיקציה לעומס, ולא כ"כ לפעילות דווקא.
לאן בעיקר נכנסים באתר?
ראי סעיף "פופולריות של דפים באתר"
האם ניתן לדעת אם נכנסים לקישורים של אתרים אחרים היושבים באתר שלנו?
באופן כללי לא, כי רק טעינה של דף גורמת ליצירת ארוע רישום במערכת, ובדפים באתרים אחרים אין גשש של התוכנה. ניתן להשתמש באפשרות "Tracking">
"Top exits" כדי למצוא את הדפים העיקריים שמהם גולשים יצאו מהאתר (זה יכול לרמוז על קישור שאולי לחצו עליו). שימו לב שגם סגירת החלון כמוה כיציאה.
ממתי נרשמים הנתונים במערכת?
מרגע שמגוון-אפקט יצרו עבורכם חשבון בתוכנה. אין נתונים קודמים, הנתונים נרשמים בזמן אמת, אין ידע-עבר שנשמר ללא הפעלת התוכנה URCHIN.
האם ניתן לראות את כתובת הגולש [כלומר מיהו]?
במידה והגולשים לא שומרים על פרטיותם ולא הפעילו מיסוך (כמוזכר בחלק "רקע"), בד"כ הם ניתנים לזיהוי ע"י מספר המחשב שלהם ומיקומו הגאוגרפי (IP) או במידה והאתר מבקש מהמשתמש להזדהות בכניסה (ניתן לבצע זיהוי חד פעמי באמצעות cookies).
ניתן לקבל מידע לגבי כניסות לאתר באופן המתואר בקישור הבא (זהו כלי שאינו קשור לתוכנת הסטטיסטיקה URCHIN).
אם משתמשים לא נדרשים להזדהות בכניסה לדפים באתר, תכנת URCHIN לא אוספת את המידע הנ"ל ברישומים שלה, וגם אם כן, IP לא עוזר בהכרח לידיעת כתובת הגולש.

אין תוצאות