הצגת תמונות בגלריה בסדר מסויים

בעקרון ניתן להגדיר כי גלריה כלשהי תוצג לפי אחד מצורות המיון הבאות:
 • שם הקובץ
 • תאריך התמונה
 • כותרת
 • צלם
לכל צורת מיון יש יתרונות וחסרונות, במדריך זה נשתמש בתכונת הכותרת כדי להציג את התמונות לפי הסדר שאנחנו רוצים:
 1. יש ליצור גלריה המציגה תמונות באופן כלשהו (קישור להסבר ראשוני ליצירה של גלריה)
 2. לאחר שיש לנו כבר גלריה, עלינו להגדיר כי סדר הופעת התמונות ייקבע בהתאם לכותרות התמונות. הגדרה זו נעשה בעריכת עיצוב הגלריה (1-2 בתמונה בסעיף 3).
  שימו לב כי שינוי עיצוב הגלריה משפיע גם על גלריות נוספות החולקות את אותו עיצוב. תכונה זו נעשתה במטרה לאפשר לכם לשנות את אופן התצוגה של כמה גלריות במקביל בצורה קלה.
 3. בחלונית עיצוב הגלריה, בלשונית "טבלת התמונות" (3) נקבע כי סדר התצוגה יהיה לפי כותרת התמונה(4).

 4. נשמור את הגדרות העיצוב וכעת ניכנס לניהול בקליק (חשוב!), ונעבור לתצוגת הגלריה באתר (1 בתמונה הבאה). במידה והגלריה עדיין לא משולבת באתר, תמיד ניתן להגיע אליה דרך הקישור מרשימת הגלריות (ראו תמונה הבאה).
 5. בתצוגת ניהול בקליק של הגלריה, יופיע כפתור שיאפשר לנו לערוך את תכונות כל התמונות המוצגות בגלריה, נלחץ עליו (2).

 6. כעת יופיע חלון צף המציג את רשימת התמונות בגלריה, לפי סדר ההופעה הנוכחי שלהן. שימו לב שככל הנראה לתמונות עדיין אין כותרות מוגדרות, ולכן סדר ההופעה הנוכחי נדרש לשינוי (תמונה בהמשך).
 7. יש להעניק כותרת כלשהי לכל התמונות ברשימה. תמונה ללא כותרת תופיע בראש סדר המיון (משום שמבחינה אלפביתית, "ללא כותרת" בא לפני כותרת כלשהי) (סעיף 1 בתמונה).
 8. שימו לב שניתן לצפות בתמונות ברשימה בעת ריחוף מעל לסימן זכוכית המגדלת ליד כל תמונה (סעיף 2).
 9. פשוט לכתוב את כותרות התמונות בסוף התהליך ללחוץ על "שמור וסגור" (3).

 10. מכיוון שכותרות התמונות אמורות לעזור לנו להגדיר את סדר הופעת התמונות בגלריה, אנו ממליצים להתחיל כל כותרת במספר שיבטא את סדר התמונה הרצוי. חשוב להבין כי בד"כ בני אדם מתבלבלים כאשר הם משתמשים במספרים להצגה לפי סדר א-ב, לכן ההמלצה שלנו היא בכל מקרה לתת לפחות 3 ספרות לפני הכותרת (למשל 002 לתמונה השניה בסדר, ולא "2").
  באופן המיון שמחשבים עושים לפי סדר הא"ב (אם מסתכלים על כל ספרה בפני עצמה), 25 יבוא לפני 3, משום שהסימן הראשון של 25 הוא 2, בעוד שהסימן הראשון של 3 הוא 3. לכן פתרון פשוט לבלבול המקובל הזה, הוא להקפיד שבכל הרשימה יהיה אותו מספר ספרות בתחילת כל הכותרות.
 11. אם הכל בסדר, לאחר שסיימתם לתת כותרות לכל התמונות ברשימה, שמרתם ורעננתם את הגלריה, אתם אמורים לראות את התמונות בסדר שהגדרתם (זאת אומרת, שתמונה עם הכותרת המתחילה ב 001 תופיע ראשונה בסדר).
אין תוצאות