מעוף+ אוהב את ה-GIS שלכם!

Created by Vectorpocket - Freepik.com

Created by Vectorpocket - Freepik.com

מה זה GIS?

מערכת מידע גיאוגרפית או GIS (ראשי תיבות של: Geographic Information System) היא מערכת מידע ממוחשבת של שכבות מידע ע"ג מפה. מערכות GIS הולכות ונעשות פופולריות בשנים האחרונות. ארגונים מגוונים משתמשים במידע גיאוגרפי למגוון צרכים מתחום התשתיות והמבנים של הארגון. מיפוי של תשתיות מכל הסוגים (מפחי אשפה עד לצנרת תת-קרקעית) מיעל ומקל על ניהול ותחזוקה נכונה שלהן.

מערכת מעוף+ מאפשרת למשתמשיה לנצל מידע ממערכות GIS חיצוניות ולשלב אותו במערכת לשימושים שונים.

נפרוט כמה דוגמאות:


תמונת יישוב

במסגרת הטמעת מערכות GIS ביישוב מתבצע צילום אווירי איכותי של היישוב. ניתן לשלב תמונה זו כמפת יישוב שעל גביה יוצגו מיקומים שונים של עסקים, בתי תושבים ועוד. שילוב כלי מעוף+ יחד עם המפות הוא שילוב מנצח: מיקומים בחירום (צח"י), קריאות שירות (צנרת, מבנים, בורות ביוב ועוד ועוד) וספר טלפונים (מיקום בית). השילוב מתבצע על גבי מפת גוגל ולכן המיקום יעבוד עם כלי ניווט שונים ויתאפשר לבצע תקריב לאזור מסוים כפי שניתן כיום במפות גוגל.


קישורי חירום

חלק ממערכות ה-GIS מספקות מידע על תשתיות שעשויות להיות קריטיות בחירום: מיקום ברזי מים, מיקום ארונות חשמל ועוד. ניתן להוסיף למודול צח"י של מעוף+ קישורים שיסופקו על ידי ספק מערכת ה-GIS ולהוסיפם לתפריט ניהול החירום.

בנוסף, שכבות הGIS יכולות לסייע מאוד בניהול אירועים בחירום. בכדי לנהל אירוע חדש ניתן לפתוח קריאת חירום ולשייך אותה למיקום ספציפי באחת משכבות ה-GIS. לדוג': פגיעה במבנה מסוים - ניהול האירוע דרך קריאות החירום עם סימון מדויק של המיקום על גבי מפת GIS שמפרטת את מבני היישוב.


מודול מבנים

מערכת מעוף+ כוללת מודול מבנים. המודול מאפשר ניהול מאגר מבנים, קריאות שירות לכל מבנה והיסטוריית דיירים. במסגרת ניהול המבנה ניתן לציין את מיקום המבנה על גבי המפה.

אם מבנה משויך לדייר/ים מושגים שני יתרונות:

  • כאשר דייר פותח קריאה, מבנה ברירת המחדל לקריאה יהיה ביתו.

  • בספר הטלפונים תהיה הפניה אוטומטית למיקום הבית, בתנאי שמצוין מיקום הבית במאגר המבנים.


אם במערכת ה-GIS כבר קיימים מיקומי המבנים ניתן לקשר אותם אוטומטית למאגר המבנים במעוף+ ולנצלם להמון יכולות וצרכים של הקיבוץ.


יש לכם מערכת GIS שהייתם רוצים לשלב ולנצל ביעילות ?

אין לכם מערכת GIS והייתם רוצים להבין יותר מה זה?


דברו עם ישראל יש לו את כל התשובות! 054-2209086 | israel@effect-systems.com

כתבות קשורות