אנשים. לא משתמשים. - מה למדתי מוועידת גו מובייל 2018

אתמול אני ושרון נסענו למרכז, אחרי כמה טעויות קריטיות בדרך ;) לוועידת GoMobile 2018 כדי ללמוד על עולם המובייל ההולך ומתפתח ואם תרשו לי לומר - האחד שהופך להיות ה BASIC ומכתיב את כל הקצב.


את הכנס הנחה נדב בורשטיין (חי בלילה) וחברות גדולות כמו פתאל, גוגל, GETT, בנק לאומי ועוד באו לשתף, לדון ולהרחיב את הידע שלנו בנושא.
היום, אם אתה לא במובייל אתה לא קיים. אנחנו עושים הכל דרך המובייל, הוא איתנו בכל מקום וכמו שאמר אחד המרצים : "אחד המקומות המובילים בהם המשתמשים שלכם נכנסים לאתר/אפליקציה שלכם הוא השירותים'. say no more.

מה למדנו?
למדנו שעוד מעט, הילדים שלנו יסתכלו על ניירות וכרטיסי אשראי ויצחקו עלינו שהשתמשנו בזה, שלמרות שהמובייל בחיינו כבר לא מעט שנים - יש עוד הרבה מה ללמוד, לעשות ולשפר באינטרקציה איתו והכי הכי חשוב : שבמערכות שלנו אין משתמשים. אלא אנשים שמשתמשים במערכת שלנו.

ולאן זה לוקח אותנו?
האנשים שמשתמשים במערכת הם המרכז, וכמו שאנחנו בחברה דואגים שהלקוחות שלנו יהיו מרוצים ושהמערכת תתאים לצרכים שלהם. כך זה בכל ארגון - גם אתם כארגונים צריכים לדאוג שהאנשים שמשתמשים במערכות שלהם יהיו מרוצים, שהאתר/מערכת שלכם יענו להם על הצורך ויפתרו להם בעיות.

אחד המרצים אמר "תפתרו לאדם בעיה - הוא שלכם לנצח" והוא כל כך צודק, ואני חשבתי לעצמי:
 איזה מזל שאצלנו אחת האהבות היא לקחת צורך (שנובע מבעיה) ולהפוך אותו לפתרון טכנולוגי נוח ופשוט! זה ממש כמו חידה, כמו פיצוח ותכל'ס זה מה שמניע אותנו - מפתחים, מעצבים, מנהלים כאחד  להגיע למשרד כל בוקר ולהנות מזה. אף פעם לא משעמם :)


אם לא ידעתם, גם לנו יש כנס ממש ממש בקרוב ואתם מוזמנים לבוא, ללמוד ולחזור עם תובנות משל עצמכם! ;)

כל הפרטים על הכנס ממש כאן!

נתראה?


סופית אייזנברג זבולון, מנהלת פרויקטים ושיווק דיגיטלי, Effect Systems


*התמונות באדיבות 'מידע כנסים'.


כתבות קשורות