איך להישאר איכותי, מקומי ואנושי בעידן של שפע דיגיטלי בתעסוקה?

בעידן של היום לא צריך להיות קשה למצוא עבודה. הרי לא חסרים אתרים ייעודיים לחיפוש עבודה, בפורטלים תמיד יהיה אזור 'הדרושים' או הפנייה לאתר דרושים ייעודי, ברשתות החברתיות נתקל בפרסום מודעות דרושים ואפילו באתרי חדשות פופולרים. ועדיין, מסתבר שזה לא כזה פשוט. דווקא בגלל השפע הדיגיטלי יש צורך בגורם אנושי, שיסייע ויעשה את החיבור המתאים.


חיבור איכותי של צורך והיצע
בארץ קיימים מספר מרכזי תעסוקה, ביניהם מרכזי 'מעברים', מרכז יזמות ותעסוקה גולן ועוד. מרכזים אלו יושבים בפריפריות בקצוות הארץ, בדרום ובצפון ומטרתם לפתח כלכלה מקומית ותעסוקה במגזר הכפרי.
הם בקשר ישיר עם העסקים המקומיים, מסייעים להם לצמוח ולגדול על ידי סיוע ותמיכה מקצועית, קיום קורסים, סדנאות העשרה, ומתן עזרה באיתור עובדים מתאימים עבורם. במקביל, המרכזים מסייעים למחפשי העבודה המקומיים למצוא את מקומם בעולם התעסוקה קרוב לביתם, בהתאם לתחום עיסוקם ועניינם.
בעבודה משותפת והרבה חשיבה, הוחלט להקים למרכזי התעסוקה מערכת שתיתן מענה למגוון הפעילויות שהם מקיימים, אשר תייעל את התקשורת בינם לבין המעסיקים ובין המועמדים.

למערכת מורכבת (בקטע טוב) שכזו, היינו צריכים פלטפורמה חזקה ואמינה ולכן הוחלט לפתח את המערכת על בסיס 'דרופל' (מערכת ניהול קוד פתוח). לאחר דיוק הצרכים והבנה של חווית משתמש הקצה, יצרנו יחד מערכת שמצליחה לתת מענה ישיר ומדויק למעסיק, למחפש העבודה וגם למרכזים עצמם.

שחקני המפתח
מצד המעסיק, קיימת האפשרות לנהל משרות שברצונו לפרסם באופן עצמאי וללא עלות, לבצע העדפות והגדרות לגבי ניהול קורות החיים ובגדול - לחפש עובדים בקלות, ביעילות והכי חשוב - באופן איכותי.
מחפש העבודה, יכול בקלות להגיש מועמדות למשרה, לנהל מספר קורות חיים, להירשם ל'סוכן החכם' שמעדכן אותו על משרות (לפי תחומי העניין שהגדיר) ולהירשם לניוזלטר השבועי לקבלת מידע על אירועים, סדנאות ופעילויות.

מהשטח מספרים לנו שהמערכת עושה את העבודה ומעסיקים ועובדים מאושרים מסתובבים בפריפרייה לאחר שמצאו את הזיווג המושלם :)
ואנחנו? הכי אוהבים לקחת חלק בעשייה ושיפור השירותים במגזרים הכפריים!

מכירים מקרוב
שכננו 'מעברים נגב צפוני', עושה עבודה מעולה ויודע להפיק את המיטב מהמערכת!
נגלה לכם סוד? כמה מהעובדים פה הגיעו דרכם. אז גם אנחנו חלק מהסטטיסטיקה המוצלחת של המערכת.
וזה לא קסם, כי ניצול נכון של יכולות המערכת מביא לתוצאות!
הם מתמידים ומשתמשים ב'סוכן החכם' שנשלח למחפשי העבודה, בניוזלטר שבועי של המרכז שמפרסם חדשות בתחום התעסוקה, בפרסום עסקים, קורסים, סדנאות וכמובן משרות, באינדקס עסקים פעיל ועוד ועוד.

אפשר לראות ולהבין שכל אלו יוצרים חיבור וקשר לקהילה האזורית ומייצרים הרכב מנצח: הון אנושי שחושב על הסביבה והקהילה שלו ומערכת שמאפשרת לו לבטא ולהעניק שירותים לקהילה הזו בקלות וכך להגשים את המטרות והשאיפות היומימיות של המרכז.

אז אם לא הסתקרנתם עד עכשיו זה הזמן להיכנס למערכות התעסוקה ולהתרשם מהן!
ואם אתם מחפשים עבודה או עובדים אז בכלל זה המקום בשבילכם.

נבחרת מערכות התעסוקה שלנו ב'דרופל':
www.mnz.org.il
www.mem.org.il
www.mwg.org.il
www.golanjobs.co.il

- שרון ארם-כהן, מנהלת פרויקטים, אפקט מערכות בע”מ -

כתבות קשורות