התקשורת בין הארון למחשב מתנתקת באופן תכוף. מה ניתן לעשות?
פעם פעמיים ביום משתבש הסנכרון.
מחכים לצפצוף להוצאת מפתח, ונשאר תקוע על המסך הזה.
מורן

תשובה
תודה על השאלה.
תקלות במערכת ארון המפתחות יכולות להיות מאד מורכבות לאיתור, משום שמדובר במערכת המורכבת ממספר רכיבים שונים (עמדת פיקוד, ארון מפתחות, שרת לאחסון מידע וביצוע פעולות, תקשורת המחברת בין הרכיבים, רכיב מחזיק המפתחות וכד').
נוסף על מורכבות המערכת, מדובר במערכת שנמצאת בשימוש תכוף של מספר משתמשים רב ביותר, וכל השבתה של המערכת למטרת בדיקות או טיפול היא קשה לארגון.

באופן כללי היינו ממליצים להעזר בטכנאים מ"אפקט מערכות" על מנת לאתר את הבעיות. במידה ואתם רוצים לנסות לבד, נסו לשלול כל אחת מהאפשרויות הבאות:
  1. לעתים ניפוח של קובץ הנתונים השמור בארון (רישום תנועות) עשוי לגרום לתקלות. בצעו ייבוא של הנתונים אל המחשב כדי לרוקן את זכרון הארון. אם הקובץ מכיל פחות מ10,000 תנועות, ככל הנראה זהו לא מקור הבעיה.
  2. תקלה במחשב המפעיל את הארון (למשל תקלה בשקע RS232 com1) עשויה לגרום לנתק בין המחשב לארון. ניתן לנסות להתקין מחשב חלופי ולהשתמש בו לניהול הארון.
  3. תקלה בתקשורת האינטרנט של המחשב (אל השרת) עשויה להציג תקלה הנראית כמו נתק בתקשורת בין הארון למחשב. נסו לחשוב האם ייתכנו בעיות תקשורת למחשב, ונסו לשלול את האפשרויות האחרות. אם לקוחות אחרים של מגוון לא חווים בעיות דומות ניתן להניח כי הבעיה אינה במסד הנתונים (בשרת) עצמו. בדקו את איכות התקשורת של המחשב לאינטרנט, ניתן לנסות להפעיל את הארון מחיבור אחר לאינטרנט.
  4. אולי כבל העברת הנתונים (com1 RS232 "סיריאלי") בין המחשב לארון נפגע - החליפו את הכבל או בדקו אותו באופן מהימן.
  5. לעתים תקלה בחלק משקעי המפתחות בארון גורמת לשיתוק פתאומי של המערכת בעקבות בקשת מפתח מאחד השקעים התקולים. ניתן לנסות לחסום (באמצעות הסתרת חלק מהשקעים) מחצית מהשקעים למשך תקופה. אם התקלה נעלמת עליתם על משהו, אם התקלה ממשיכה נסו לחסום את המחצית השניה.
    • ניתן גם לנסות לבצע הפעלה של כל שקעי המפתחות ולנסות לראות אם אחת מהפעולות גורמת לכיבוי הארון.
  6. כרטיס ניהול החשמל של הארון עשוי להפגם עם השימוש, ולגרום לכיבוי הארון מדי פעם. עדויות לכך ניתן אולי לראות אם מייבאים את רישום התנועות מהארון באמצעות תוכנת KEYPRO.

שייך למדריך:  שאלות והגדרות הקשורות לתקלות ושימוש בארון
מקווים שתשובתנו עזרה! צוות מגוון-אפקט
העתקת קישור