לאיזה גודל רצוי לכווץ את התמונות שאני רוצה להעלות לאתר
מאשקה

תשובה
שלום ותודה על השאלה!
כפי שבוודאי הבנת לבד, לשאלת גודל התמונות שרוצים להעלות לאתר יש משמעות מבחינת נפח האכסון המוקצה לכם באתר, לעומת הרצון להציג תמונות חדות, יפות וברורות ככל שניתן. בד"כ תמונות גדולות תופסות נפח רב, וכיום כמעט כל תמונה מצולמת נפחה גדול כברירת מחדל.
בד"כ רצוי להקטין את מימדי התמונות שאנו מעלים לאתר משום שאין תמיד צורך במידת הפירוט שתמונה מצולמת יכולה להציע, וחסכון במשקל התמונות מאפשר חסכון בנפח האכסון וירידה מהירה של התמונות בזמן הגלישה.

אופן קבלת ההחלטה לגבי גודל התמונה שאנחנו מעונינים להעלות לאתר תלוי בצורך השימוש בתמונה:
  • אם מדובר בתמונות שהפרטים בהן חשובים (כמו צילום של אנשים שצריך לזהות, או צילום עם הרבה פרטים קטנים וחשובים), מומלץ לא להקטין פחות מ1200 פיקסל לרוחב, ולא פחות מ600KB.
    שימו לב שבמידה והתמונה משמשת רק לתצוגה בדף (למשל גרף כלשהו), כמובן שרוחב 1200 אינו נדרש, משום שבכל מקרה השימוש שנעשה בתמונה צריך להתאים לרוחב הדף, ולכן רצוי להקטין את רוחב התמונה לרוחב המתאים לתצוגה בעמוד האינטרנט (קרי- אין סיבה להעלות את התמונה לאתר ברוחב רב יותר מאשר המימדים בהם היא תופיע בדף, שלא כמו במקרה של תמונות של אנשים, בו אנחנו רוצים לאפשר לגולשים להוריד את התמונה המקורית כך שיוכלו לצפות בפרטים).
  • אם מדובר בתמונות כלליות המשמשות כרקע קישוטי והמטרה שלהן היא רק לתמוך בתוכן הכתוב בדף, אפשר להקטין את התמונות למימדים של 500 פיקסל לרוחב, ומשקל של בערך 100-200KB
  • אם מדובר בתמונות קטנות במיוחד (כגון תבליטים, איורים קטנים וכותרות מעוצבות), המשקל שלהן לא צריך להיות מעל 20KB, והמימדים שלהן נגזרים מהגודל האמיתי שרוצים להציג באתר.

שייך למדריך:  ניהול קבצים משופר - פיתוחים אחרונים
מקווים שתשובתנו עזרה! צוות מגוון-אפקט
העתקת קישור