יש לי סרט גדול (מעל 1 GB) איך אני יכולה לשים אותו באתר?
אירית

תשובה
שלום רב ותודה על השאלה.
לקוחות רבים נוטים להסתבך בכל הקשור להצגת מדיה באתר, בד"כ משום שהנושא אינו פשוט כפי שהוא נראה על פניו.
נושא המדיה מכיל בתוכו ידע מקצועי רב המצריך הבנה בנושאים שאיננו מודעים אליהם ביומיום:
 • פורמטים שונים לסוגי המדיה והשלכות הנובעות מכך.
 • עבודה עם קבצים במימדים ענקיים שבד"כ קשים להעברה באמצעות האינטרנט.
 • אפשרויות עיבוד וכיווץ המצריכים ידע מקצועי.
 • תכונות איכות ומימדים שונות בין סרטון לסרטון.
 • ועוד

בכל אופן ננסה לייעץ בנוגע לשאלתך בדבר הצגה של סרט גדול באתר-


ראשית הגורמים המגבילים:

 1. פורמט: סרט בפורמט DVD רגיל, אינו מותאם להצגה באינטרנט ובאתר, ויש לבצע התאמה של הפורמט שלו (ראו רשימת פורמטים אפשרית).
 2. משקל: סרט מעל כמה דקות הוא בד"כ כבד מאד (בMB) ויכול להביא למספר בעיות:
  • השרתים שלנו לא נועדו להורדה מהירה של סרטים, ולכן הגולשים באתר יצטרכו לחכות דקות ארוכות מאד כדי להוריד את הסרט, ורוב הסיכויים שיאבדו סבלנותם לפני שההורדה תסתיים.
  • עבור רוב הלקוחות שלנו, נפח האכסון הוא מוגבל, ורוב הסיכויים הם שהעלאת סרט אחד גדול תמלא את מכסת האכסון הכוללת.
  • כדי להציג את הסרטון באתר, יש להעלות אותו לשם באופן ראשוני, פעולה שעשויה להיות בלתי אפשרית באמצעות המנגנונים הרגילים של האתר, משום שעבור תהליכי שליחה מוקצה בד"כ חלון של כ10 דקות, ומשך הזמן הדרוש להעלאת קובץ גדול הוא רב יותר, מה שיגרום להפסקת התהליך באמצע.

שנית יש מספר אפשרויות העומדות לפניך:

 1. התאמת הפורמט: יש לבקש ממקצוען וידאו להמיר את הסרטון (שינוי הסיומת אינה מספיקה) לפורמט מתאים.
  • אם רוצים להציג את הסרטון באתר עצמו, מומלץ להמיר לפני השליחה לפורמט MP4 או FLV.
  • אם רוצים רק לשמור את הסרטון באתר לשם הורדה (ואנשים יצפו בסרטון לאחר ההורדה במחשב האישי שלהם), מומלץ להמיר את הסרטון לפורמט AVI המספק את התמורה הטובה ביותר עבור איכות טובה במשקל נמוך.
 2. רצוי לכווץ: בד"כ ניתן לכווץ סרט באורך מלא (שעה וחצי) למשקל של 700MB ועדיין לשמור על איכות צפיה טובה. פעולה זו יש לבקש ממקצוען הוידאו (מי שהכין את הסרט) לבצע, הוא אמור להבין בזה.
  • במידה ואיכות הסרטון אינה מאד חשובה, ניתן לכווץ את הסרטון עוד, ולהעלות אותו לאתרים המתמחים בתצוגת סרטים באינטרנט (כגון YOUTUBE, VIMEO וכד'. יש לפתוח חשבון שם, להעלות לשם את הסרטון, ואח"כ לקרוא מדריך זה)
 3. הזמנת הגדלה: אם מכסת האכסון שלכם עשויה להתמלא (כמה נפח יש לכם?, ראו מדריך) בעקבות העלאת הסרטון, ואתם בכל זאת רוצים לשמור אותו באתר שלכם, תוכלו להזמין הגדלת הנפח. אפשרות נוספת היא להזמין שירות לתצוגת סרטים בשרת STREAMING.
 4. שליחת קובץ באמצעות FTP: קובץ גדול שתרצו להעלות לאתר יתקל בבעיה באמצע התהליך בשל ניתוק הקשר עם השרת לאחר כמה דקות. יש לעקוף בעיה זו באמצעות שימוש במנגנון FTP שנוכל לספק לכם סיסמה אליו, או שתעבירו את הסרטון אלינו באמצעות דיסק בדואר, ואנחנו נוכל לבצע את השירות הזה עבורכם.
 5. אלטרנטיבות ללא תשלום: במידה ואין צורך להציג את הסרטון באתר עצמו, ואתם רק מעונינים לאפשר לגולשים להוריד את הסרטון בקלות, תוכלו להעלות את הסרטון לאתרים התומכים באכסון קבצים גדולים ופרסומם החופשי (כגון dropbox, google drive), ולהציג לינק להורדה באתר שלכם.

שייך למדריך:  הוספת פריטי מדיה בתיבה חכמה
מקווים שתשובתנו עזרה! צוות מגוון-אפקט
העתקת קישור